Victoria Skalbmierz - Unia Małogoszcz 6:3 (9.9.2017)
Ładowanie...

Aktualności

Przegrana ze Strzelcem

• autor: SKALBMIERZ, 2017-05-22 23:12

Wczoraj Victoria Skalbmierz na własnym boisku przegrała ze Strzelcem Chroberz 3:5.

Victoria Skalbmierz - Strzelec Chroberz 3:5 (2:3)

3:5 - Pawlik 73 min.

Victoria: Adamus - Wilk, Borek, Wójcik, Śmiech - Pisarek, Pawlik, Kozieł, R. Antos - Maj, Witek

Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami mawia stare piłkarskie porzekadło. Mogliśmy się o tym przekonać i tym razem, niestety również jak czas pokazał, trochę za sprawą sędziów.
Już w 8 minucie mieliśmy rzut wolny z okolic pola karnego dla gości. Adamus zdołał obronić strzał, do dobitki doszedł R. Szczygieł, ale i jego uderzenie głową bramkarz zdołał zbić na poprzeczkę. Piłka odbiła się w okolicy linii bramkowej, no i zaczęły się k
ontrowersje. Jak się później okazało piłka przekroczyła linię całym obwodem. Nie chodzi o sam fakt zdobycia bramki, tylko o zachowanie arbitrów. Liniowy w całej sytuacji nie wykazał żadnej reakcji, główny ,,puścił'' grę mimo protestów gości. Gdy akcja przeniosła się już na połowę drużyny Strzelca pan Tomasz Olszak po dłuższej chwili nagle przerwał spotkanie i po konsultacji z asystentem postanowił bramkę uznać i wskazał na środek boiska. Za niedługo mogło być 0:2, ale potężne uderzenie w polu karnym wybronił Adamus. Gospodarze odpowiedzieli przepięknym golem Kozieła z ponad 30 metrów i minutę później Witek wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety przed końcem pierwszej połowy znów mieliśmy dyskusyjną sytuację, w której wg pana Olszaka Kozieł faulował przeciwnika i podyktował jedenastkę. Tą wykorzystał P. Szczygieł i mieliśmy remis. Znów dużo można dyskutować przy trzeciej bramce dla gości, gdy jeden z zawodników będąc prawdopodobnie na spalonym dośrodkował piłkę na głowę R. Szczygła i zdobył trzeciego gola dla Strzelca. Sędzia do pierwszej połowy doliczył 3 minuty, gdy Strzelec zdobył trzecią bramkę, mieliśmy 7 minutę doliczonego czasu gry....
Po przerwie z gospodarzy, którzy znów mieli problemy kadrowe, zeszło trochę powietrze. Piłkarze z Chrobrza wykorzystali to w postaci dwóch goli: najpierw z rzutu wolnego trafił Prucnal, następnie Doroz, który uciekł obrońcy, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Dla Victorii znów ładną bramkę zdobył Pawlik - pierwszą w tym sezonie. Gdy do końca meczu pozostało kilka minut, drugą żółtą kartkę dostał Borek, i w odstępie kilku sekund dwie Pawlik. Nie zgadzając się z tym, jak zarówno z kilkoma innymi decyzjami arbitra, w ramach protestu zawodnicy Victorii po prostu opuścili plac gry. Mimo to sędzia prawdopodobnie zaliczył wynik i mecz jako dokończony.