Unia Małogoszcz - Victoria Skalbmierz 1:4 (22.4.2018)
Ładowanie...

Aktualności

Świętowanie odłożone

• autor: SKALBMIERZ, 2018-06-05 21:59

W ostatnim meczu Victoria Skalbmierz zremisowała z GKS Imielno 3:3, mimo, że w pewnym momencie przegrywała już 0:3.

GKS Imielno - Victoria Skalbmierz 3:3 (3:1)

1:0 - Woliński 4 min.
2:0 - ?
3:0 - Woliński
3:1 - Banaszek
3:2 - Łakota
3:3 - Banaszek

Victoria: Bil - Szostak, Kułaga, Szlembarski, Grobys - Nowak, Borek, Łakota, Wojtusik - Olesiński, Banaszek oraz Antos; żółta kartka: Wyczesany (po meczu)

W pierwszej połowie lepszym zespołem byli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 4 minucie, gdy Woliński głową wpakował piłkę do siatki. Druga bramka padła w sytuacji sam na sam z Bilem, choć zawodnicy Victorii protestowali, dopatrując się spalonego. Na 3:0 bramka padła w małym zamieszaniu w polu karnym gości, gdy piłka odbiła się od kilku zawodników z Imielna i w końcu jeden z nich trafił do bramki. Victoria w pierwszej części miała w zasadzie dwie okazje, najpierw uderzenie Borka z ponad 20 metrów wybronił Zając, następnie Olesiński próbował lobem zaskoczyć bramkarza, jednak trafił ponad bramką. Ok. 35 min. z powodu kontuzji boisko musiał opuścić grający trener gospodarzy Adrian Karasek i był to prawdopodobnie punkt zwrotny w meczu. Od tego momentu GKS Imielno spuściło z tonu, dając sobie przed przerwą strzelić gola, a w drugiej połowie dało się totalnie zdominować drużynie ze Skalbmierza, którzy stworzyli sobie sporo sytuacji bramkowych. W końcu kontaktową bramkę zdobył Łakota, a po kilku minutach wyrównał Banaszek. Goście konsekwentnie dążyli do zdobycia kolejnej bramki, która mogła dać zwycięstwo i przypieczętować awans do klasy A. Jednak mimo kolejnych ataków, m. in. dwa razy Banaszek mógł pokonać Zająca, jednak za pierwszym razem uderzył nad bramką z najbliższej odległości do niemal pustej bramki, następnie będąc sam na sam z Zającem trafił w bramkarza, wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze w drugiej połowie mieli tylko jedną okazję bramkową, już w doliczonym czasie gry, gdy z rzutu wolnego bardzo dobrą interwencją popisał się Bil.

Do awansu potrzebny jest jeszcze jeden punkt. Niby mało ale jednak sporo. W ostatniej kolejce Victoria Skalbmierz na własnym stadionie podejmować będzie lidera z Kluczewska, który ma już zapewniony awans do klasy A.